Michal Matloch nominován na Mistrovství Evropy v krasobruslení

O víkendu 17.-19.12.2004 se v Ostravě konalo Mistrovství České republiky v krasobruslení juniorských a seniorských kategorií pro rok 2005. Bojovalo se zde o nominace na ME, MS a JMS.

Třinecký oddíl krasobruslení měl hned čtyři zástupce.

V kategorii seniorů reprezentoval Třinec Michal Matloch. Krátký program se mu však nepovedl podle představ a po první části soutěže tak figuroval na 4.místě. Ovšem druhý den zabojoval a vynikající volná jízda, ve které předvedl všechny trojité skoky včetně kombinace trojitého axela s trojitým toeloopem, která ho řadí mezi evropskou elitu, byla hodnocena jako suverénně nejlepší. V celkovém pořadí to však stačilo na druhé místo. První skončil Tomáš Janečko z Orlové a třetí místo obsadil Lukáš Rakowski z Ostravy.  Michal Matloch si tak vyjel nominaci na Mistrovství Evropy, které se koná v polovině února v Turíně. Druhým závodníkem, kterého může český krasobruslařský svaz obsadit, je Tomáš Verner (loňský desátý muž evropy), který se na MČR nepředstavil pro zranění, ovšem v případě, že nebude zdravotně v pořádku, nahradí ho Ostravský Lukáš Rakowski.Vítěz Tomáš Janečko odcestuje na Mistrovství světa Juniorů do kanadského Kitcheneru.

V kategorii seniorek byla soutěž také vyrovnaná. Třinecké barvy v této kategorii hájila Ivana Hudziecová.  V Ostravě se předvedla ve skvělé formě. Jako jediná v poli startujících, čistý krátký program se dvěma trojitými skoky a dvojitým axelem a po této části soutěže byla na druhém místě. Po volné jízdě se pořadí trochu měnilo . Vítězství a nominaci na Mistrovství Evropy nakonec získala Petra Lukáčiková z Brna, druhá skončila Pavla Skotalová taktéž z Brna a bronzovou medaili si odváží do Třince Ivana Hudziecová. V pondělí se bude ještě rozhodovat o nominaci Ivany Hudziecové na Zimní univerziádu.

V kategorii juniorek se v Ostravě představily třinecká Petra Hudziecová a Jana Smyčková. Jejich ambice se také naplnily. Petra skončila v konečném pořadí na vynikajícím desátém místě a Jana Smyčková na místě dvacátém. Vítězství získala Nela Simaová z Ostravy, druhá skončila Petra Vaumundová ze Zlína a třetí Zuzana Wojtovičová ze Stadionu Praha.

Všem třineckým závodníkům gratulujeme ke skvělým výsledkům a Michalovi k nominaci na ME!!!