Třinečtí krasobruslaři ukončili sezónu 2003/04

Nabízíme Vám ohlédnutí za uplynulou sezónou  krasobruslařů, která byla náročná, ale přinesla i řadu skvělých výsledků.  Největším úspěchem jsou dvě stříbrné medaile z Mistrovství České republiky seniorů získané Ivanou Hudziecovou a Michalem Matlochem. Michal se tímto výsledkem nominoval jako náhradník na Mistrovství Evropy seniorů a Mistrovství světa Juniorů . Tito dva závodníci se také stali nejúspěšnějšími závodníky celého oddílu. Ke stříbrné medaili z mistrovství ČR přidala Ivana Hudziecová zlatou medaili na Slováckém džbánku v Uherském Hradišti a další tři stříbrné medaile z Velké ceny USK v Praze, z Ceny města Třince  a mezinárodních závodů v Katovicích. Michal Matloch si přivezl zlato z Velké ceny Ostravy a tím  se stal přeborníkem Moravskoslezského kraje. Byl také českým krasobruslařským svazem nominován na 4 mezinárodní závody do Bratislavy, Vídně a polského Gdaňsku, kde vybojoval jedno 12. a dvě 14.místa. Na dalších mezinárodních závodech v polských Katovicích a chorvatském Zagrebu skončil 3.
Z mladších závodníků si nejlépe vedla z dívek Lucie Drozdová, která na Velké ceně Ostravy skončila 3. a stala se tak stříbrnou v přeboru Moravskoslezského kraje a dále v závodech Orlovská pirueta a Slovácký džbánek v Uherském Hradišti skončila stříbrná.  Mezi chlapci si Tomáš Sikora vybojoval bronzovou medaili na Beskydské piruetě v Třinci.
Třinecký oddíl uspořádal během této sezóny 2 závody a to v listopadu Cenu města Třince pro kategorii seniorů, juniorů, žactva a mladšího žactva a v únoru závod Beskydská pirueta, pro mladší a nejmladší žactvo, nováčky , mladší nováčky a přípravku. Závod přípravky byl nejobsazenější kategorií, ve které startovalo 50 dětí z celé Moravy, z toho téměř 20 třineckých nadějí.
Dalším úspěchem je splnění výkonnostních testů všech mladých závodníků, kteří tímto splnili požadavky Českého krasobruslařského svazu a smí se tak účastnit pohárových závodů v rámci ČKS.
Na závěr by chtěl výbor  oddílu krasobruslení HCO Třinec poděkovat všem sponzorům, rodičům a  ostatním lidem, kteří přispěli k udržení tradice třineckých závodů a také k dalšímu rozvoji krasobruslení v Třinci.